![Ανδρέας Πασπάτης “Σόλο”](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu608x404/0,39,608,380/crop/both/0b/0b76f9e956f64dda853668a0fcec0006.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο κωμικός Ανδρέας Πασπάτης έρχεται με τη νέα του "Σόλο" stand up comedy παράσταση κάθε Παρασκευή του Φεβρουαρίου και του Μαρτίου στο θέατρο Άβατον. Αφού μας εξήγησε πώς είναι να μένεις μόνος στο "Διαβάστηκε", ο τίτλος που έδωσε στη νέα του παράσταση ήταν ουσιαστικά αναμενόμενος.
![Ανδρέας Πασπάτης](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/31/3175d736c8ff446cab6b20dbe9028a5b.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Who is who
O Ανδρέας Πασπάτης ασχολείται επαγγελματικά με το Stand Up Comedy από το 2007. Μετράει συνεχείς παραστάσεις σε Ελλάδα και εξωτερικό. Έχει συμμετάσχει σε παραστάσεις του Comedy Central στο Λονδίνο και οι solo του παραστάσεις, "Τσάι Party” και "Διαβάστηκε”, παρουσιάστηκαν με μεγάλη επιτυχία το 2017-2018, και το 2019 μέχρι και το 2022, αντίστοιχα, σε Αθήνα, Θεσσαλονίκη, επαρχία και εξωτερικό. Διοργάνωσε και συμπαρουσίασε το 2015 το πρώτο Stand Up Comedy Battle, στο Ίδρυμα Μιχάλης Κακογιάννης, και το 2016 το πρώτο ζωντανό Comedy Talk Show "The Comedians”. Ακόμα, έχει πάρει μέρος σε διοργανώσεις όπως το "Stand up for U", διάφορα TEDx, και αποτέλεσε παρουσιαστής του 20ου Φεστιβάλ Ντοκιμαντέρ Θεσσαλονίκης. Είναι ιδρυτής και έχει υπάρξει πρόεδρος του Brunel University Comedy Society (London) και διοργανωτής του Φεστιβάλ Κωμωδίας Θεσσαλονίκης και Thessaloniki Open Mic.
Προπώληση μέσω viva.gr
Περισσότερες πληροφορίες
Σόλο
Ο γνωστός κωμικός παρουσιάζει την τελευταία του δουλειά, πάντα με όπλο το έξυπνο χιούμορ και τις γρήγορες εναλλαγές θεματολογίας που βλέπουν την καθημερινότητα από μία πιο κωμική πλευρά.