![Taste Euphoria Χρυσοί Σκούφοι 2024](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/70/70ad8cdf93aa4e0fb1d9e5e49e4c41be.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Όπως οι Χρυσοί Σκούφοι αποτελούν τον απόλυτα γιορτινό προορισμό της ελληνικής γαστρονομίας, έτσι και ο Διεθνής Αερολιμένας Αθηνών αποτελεί έναν προορισμό γεμάτο μοναδικές εμπειρίες, προσφέροντας μια αξέχαστη γαστρονομική πανδαισία στο Airport Agora. Εκεί, οι γευστικές απολαύσεις και το shopping είναι στο επίκεντρο. Γνωστά ελληνικά brands αλλά και διεθνή concepts σε καφέ και εστιατόρια, μια μεγάλη γκάμα εμπορικών καταστημάτων σε είδη ένδυσης και ομορφιάς, παραδοσιακά προϊόντα και αναμνηστικά δώρα δημιουργούν έναν πλούσιο σύνολο επιλογών για να ξεκινήσει και να τελειώσει το ταξίδι με τον πιο ιδανικό τρόπο.
![Taste Euphoria Χρυσοί Σκούφοι 2024](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/a7/a7de7e3f8d5d43719351417fa0196286.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Έτσι, η νέα και αναβαθμισμένη εμπειρία που απολαμβάνουμε στο αεροδρόμιο ξεκινά να μας απογειώνει προτού ακόμα μπούμε στο αεροπλάνο με πάνω από 40 επιλογές σε εστιατόρια και καφέ που ικανοποιούν κάθε διάθεση: όπως για τους λάτρεις των ελληνικών γεύσεων "Ergon Cuisine", "Μπαρμπαδήμος" και "Eat Greek", ενώ για διεθνείς γεύσεις "Burger King", "Koi Sushi", "Ancho" και "Amore" και γνωστά διεθνή και ελληνικά καφέ όπως "Starbucks", "Cultivos", "Coffee Berry", "Everest", "Flocafe", "Γρηγόρης" και "Βενέτης".
![Taste Euphoria Χρυσοί Σκούφοι 2024](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/13/13576ba84eda43c59dbee5a92e30206a.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Την γευστική πληθώρα συμπληρώνουν ακόμα πολλές επιλογές για γλυκά σνακ όπως "Cinnabon", "Lukumades", "Kayak" και "Buffala Gelato", ενώ πρόσφατα είχαμε την άφιξη του "Pret a Manger" για σπέσιαλ σάντουιτς και άλλες πλούσιες προτάσεις του διάσημου brand. Όλα αυτά και βεβαίως κι άλλα πολλά, προσφέρονται είτε για ένα πλούσιο γεύμα dine in είτε για take away είτε για παραλαβή στην πύλη αναχώρησής μας μέσω της καινοτόμας δυνατότητας για gate delivery.