![Η «Μεγάλη Βρεταννία» μας καλεί για θερινό](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2548296/pool-your-cinema-gb-pool.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Κλασικές ταινίες με φόντο τον Λυκαβηττό, κάτω απ’ τον λαμπερό αττικό ουρανό και πλάι στην πισίνα, είναι η συνταγή για τις κινηματογραφικές βραδιές που σχεδιάζει για το φετινό καλοκαίρι η «Μεγάλη Βρεταννία», με τον Αστέριο Κουστούδη να υπογράφει το εκλεκτό finger food.
Στον 7ο όροφο του εμβληματικού ξενοδοχείου και πλάι στο GB Pool, το «Pool your Cinema» υποδέχεται ένοικους του ξενοδοχείου και επισκέπτες, σε μία ξεχωριστή εμπειρία θερινού κινηματογράφου στην καρδιά της Αθήνας, κάθε Πέμπτη, Παρασκευή, Σάββατο και Κυριακή, με αγαπημένες ταινίες του παγκόσμιου σινεμά και κλασικές επιτυχίες του Hollywood στη μεγάλη οθόνη. Η έναρξη πραγματοποιείται την Πέμπτη 3 Ιουνίου (προσέλευση στις 9.15μ.μ.), με την αριστουργηματική «Καζαμπλάνκα» (1942).
Και καθώς σε αυτό το σενάριο η γεύση έχει ρόλο πρωταγωνιστή, ο Executive Chef Αστέριος Κουστούδης έχει επιμεληθεί ένα απολαυστικό ατομικό σετ μενού, με χειροποίητα nachos, πίτσα με ζυμάρι αργής ωρίμανσης, Black Angus cheeseburger και καραμελωμένα ποπ κορν με βανίλια Μαδαγασκάρης και ανθό αλατιού.
Για να ζήσετε την κινηματογραφική αυτή εμπειρία, επισκεφθείτε το online store του ξενοδοχείου και κρατήστε μια θέση μπροστά στη μεγάλη οθόνη του Pool Your Cinema.