![Τέσσερις ροζέ ετικέτες που αξίζουν μια θέση στο καλοκαιρινό μας τραπέζι](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2543561/ta-roze-tou-kalokairiou.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Aπό τις δημοφιλέστερες τάσεις στον κόσμο του κρασιού τα τελευταία χρόνια, τα ροζέ έχουν εδραιώσει τη θέση τους στις συνήθειές μας, με την ελληνική παραγωγή όχι μόνο να ακολουθεί τα διεθνή μοτίβα, αλλά και να τα βελτιώνει. Απόδειξη, τέσσερις μονοποικιλιακοί εκφραστές του είδους, που αξίζουν μια θέση στο τραπέζι μας.
X-Bourgo Ροζέ (Χ-Bourgo Wines)
![Κρασί ροζέ](http://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2543561/roze-krasia-kalokairiou1.jpg)
Προέλευση: Τήνος
Ενδεικτική τιμή: € 13
Προερχόμενο αποκλειστικά από Μαυροθήρικο, μια παλιά ελληνική ποικιλία που οδεύει προς νέες δόξες στα χέρια του Θεόδωρου Κοσμόπουλου, το ροζέ της X-Bourgo Wines είναι η πρώτη προσπάθεια του ανερχόμενου τηνιακού οινοποιείου σ’ αυτό το στιλ, με το λαμπερό χρώμα να προϊδεάζει για τη φρεσκάδα του μπουκέτου. Ζωηρά αρώματα φράουλας αλλά και νότες ντομάτας σαγηνεύουν τη μύτη και το στόμα, με τη μετρημένη οξύτητα να αβαντάρει ταιριάσματα με δροσερές σαλάτες αλλά και μαγειρέματα όπως μακαρονάδες με θαλασσινά και γιουβετσάκια με χταπόδι.
Lexis Gris Ροζέ (Αμπελώνες Ζαχαριά)
![Κρασί ροζέ](http://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2543561/roze-krasia-kalokairiou2.jpg)
Προέλευση: Νεμέα
Ενδεικτική τιμή: € 11,70
Νέο μέλος στην premium σειρά κρασιών των Αμπελώνων Ζαχαριά, το ροζέ Lexis Gris έρχεται από την Νεμέα με κρυοεκχύλιση Μοσχοφίλερου και ζύμωση σε χαμηλές θερμοκρασίες, ως ένα ροζέ με γοητευτικό παλ χρώμα και εκφραστική μύτη γεμάτη αρώματα λουλουδιών, άνθη εσπεριδοειδών, ροδόνερο και ζάχαρη άχνη. Πλούσιο στο στόμα, με λιπαρή υφή και αναζωογονητική οξύτητα που δημιουργεί ένα ευχάριστο αίσθημα δροσιάς με μεγάλη διάρκεια στην επίγευσή του. Τηγανητά ψαράκια όπως το μπαρμπούνι αλλά και μεγαλύτερα, λιπαρά ψάρια όπως ο σολομός στη σχάρα, θα ταιριάξουν ωραία πλάι του.
Λημνιώνα Ροζέ (Κτήμα Ζαφειράκη)
![Κρασί ροζέ](http://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2543561/roze-krasia-kalokairiou3.jpg)
Προέλευση: Θεσσαλία
Ενδεικτική τιμή: € 10,60
Χρόνια αφοσιωμένος στην ανάδειξη της ξεχασμένης τοπικής ποικιλίας Λημνιώνα, ο Χρήστος Ζαφειράκης παρουσιάζει μια απολαυστική έκφραση του συναρπαστικού σταφυλιού. Φράουλα, κεράσι, βατόμουρο και υποψία τριαντάφυλλου συνθέτουν το κομψό μπουκέτο, και με το παιχνίδισμα φρουτώδους γεύσης και τραγανής οξύτητας πλέκουν το έντονα γαστρονομικό προφίλ ενός κρασιού που, με την ωραία λιπαρή υφή και την ορεκτική του αλκοολικότητα, κάνει φαγκριά, σολομούς, τόνους, πελαγίσια λαβράκια, τσιπούρες και συναγρίδες να αποκτούν μια διαφορετική λάμψη.
Petite Fleur (Οινοποιία Παρπαρούση)
![Κρασί ροζέ](http://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2543561/roze-krasia-kalokairiou4.jpg)
Προέλευση: Αχαΐα
Ενδεικτική τιμή: € 10,30
Το όνομά του παραπέμπει στο πανέμορφο λουλούδι που στολίζει τους αμπελώνες της οινοποιίας Παρπαρούση όταν ανθίζει η σπάνια, αναβιωμένη ποικιλία του Σιδερίτη, με την οποία ο επιδραστικός οινοπαραγωγός ετοίμασε ένα από τα πρώτα ελληνικά ροζέ στο στιλ της Προβηγκίας. Διακριτικά αρώματα λουλουδιών και μπόλικο κόκκινο φρούτο πλέκουν το μπουκέτο ενός ροζέ που, με στιβαρό στόμα, υψηλή οξύτητα και ελαφριά στυφάδα με νότες ορυκτού, αποδεικνύεται ιδανικό ταίρι για λιπαρά λευκά ψάρια όπως το μαγιάτικο αλλά και πλούσιες μακαρονάδες σαν την all’Amatriciana, την caccio e peppe και την aglio-oglio.