![Επιστρέφουν στον «Βασίλαινα» οι βραδιές οινογνωσίας](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2542092/vasilainas.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το νήμα της οινογευσίας πιάνει ξανά ο «Βασίλαινας» κι ανανεώνει ένα από τα πιο αγαπημένα μας ραντεβού με το εμβληματικό εστιατορίο , φέρνοντάς το στον ολοκαίνουριο, σαγηνευτικό κήπο του πάρκου Μαδρίτης. Εκεί, στο καλοκαιρινό pop up του «Vasilainas Parkside», το Σάββατο 18 Ιουλίου θα φιλοξενηθεί το επιδραστικό Οινοποιείο Δουλουφάκη, για μια μοναδική βραδιά με ατμόσφαιρα παλιάς Αθήνας, στο καταπράσινο φόντο του πάρκου. Σ’ αυτόν τον θύλακα δροσιάς, το κρητικό οινοποιείο που αναδεικνύει τοπικές ποικιλίες όπως το Βιδιανό, το Λιάτικο και το Κοτσιφάλι, θα φιλέψει τα κρασιά του σε ένα ειδικά σχεδιασμένο μενού wine pairing, με πιάτα όπως το ταρ ταρ με γαρίδες Κοιλάδας, ή το κριθαράκι με κανθαρέλες και τυρί Σαν Μιχάλη. Το μενού κοστίζει 40€, ενώ οι κρατήσεις έχουν ήδη ξεκινήσει στο 2107210501.