![Παγκράτι... υπό την «Επήρεια»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2524104/85.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το ζεστά μοντέρνο σκηνικό της «Επήρειας», που ήρθε πριν από λίγο καιρό να προστεθεί στο γευστικό μωσαϊκό της Πλατείας Προσκόπων, έχει τη σφραγίδα του γνωστού interior designer Άγγελου Αγγελόπουλου – ο ίδιος έχει διακοσμήσει και το επίσης καλλιτεχνόφιλο ξενοδοχείο «Art Mainalon» της ίδιας οικογένειας στη Βυτίνα. Καφές και ποτό, ανοιχτά σάντουιτς και μπέργκερ, πίτσα αλλά και μια ταλιάτα ή ένα μπιφτέκι αγριογούρουνου «ντύνονται» στον all day χώρο πίσω από τη Βασ. Κωνσταντίνου με ένα γεωμετρικό πολύχρωμο κολάζ από χαλιά στον τοίχο, σύγχρονη επίπλωση σε λογική mix & match, έργα τέχνης από τη συλλογή της γκαλερί Titanium και μια πόρτα με εμφανή μοτέρ και γρανάζια που προσθέτει μια πινελιά λειτουργικής... βιομηχανικής αισθητικής.
(Κτησίου 2, Παγκράτι, 2107254594)