![Δεύτερη χρονιά Hall of Taste: οκτώ ημέρες γευστικού check in](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2523971/94.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Για άλλη μια χρονιά το Golden Hall θα γεμίσει γεύση! Μαθήματα μαγειρικής, γευσιγνωσίες κρασιών, κοκτέιλ από γνωστούς bartenders και food pairings μας περιμένουν από τις 13 μέχρι τις 21/10.
![Δεύτερη χρονιά Hall of Taste: οκτώ ημέρες γευστικού check in - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2523971/94.jpg)
Τι θα λέγατε να βρεθείτε σε ένα εστιατόριο για brunch με το ιδανικό κοκτέιλ ως συνοδεία; Ή να πάρετε ιδέες για να στήσετε ένα λαχταριστό πλατό τυριών; Το δεύτερο Hall of Taste ενώνει όλα τα αγαπημένα γευστικά spots του Golden Hall και πάει την εμπειρία αρκετά βήματα παρακάτω, αντλώντας έμπνευση από τις νέες τάσεις της γαστρονομίας και των spirits. Κάθε μέρα θα είναι και μια διαφορετική γευστική πρόκληση για όσους επιθυμούν να δοκιμάσουν ποιοτικές και πρωτότυπες γεύσεις και να μάθουν εύκολα μυστικά απόλαυσης από τους experts σεφ, οινολόγους και mixologists μέσα από εκδηλώσεις που θα φιλοξενηθούν σε όλα τα εστιατόρια του Golden Hall. Σε καθένα θα τρέξουν παρουσιάσεις εμπνευσμένες από τα δημιουργικά τους μενού: το comfort food του «La Pasteria» θα πρωταγωνιστήσει σε after office προτάσεις, η ασιατική κουζίνα του «Wagamama» θα παντρευτεί με fusion cocktails και οι μεσογειακές νότες του «Πρυτανείον» και του «Pastis» θα γίνουν βάση για πολλά food pairings. Συν ένα πρωτότυπο event στο «Il Barretto» με ιταλικά τυριά κι ελληνικά κρασιά. Μείνετε συντονισμένοι στο www.halloftaste.gr.