![Τριάστερη εμπειρία στη Μύκονο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2523764/121.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τι γίνεται όταν ένας από τους πιο αξιόλογους Έλληνες σεφ συναντάει έναν τριάστερο Ισπανό; Το μενού που παρουσίασαν στο «Kensho» ο Quique Dacosta και ο Γιώργος Στυλιανουδάκης ήταν μια ιντριγκαδόρικη μαγειρική… συνομιλία σε 16 πιάτα.
Τι γίνεται όταν ένας από τους πιο αξιόλογους Έλληνες σεφ συναντάει έναν τριάστερο Ισπανό; Το μενού που παρουσίασαν στο «Kenshō » ο Quique Dacosta και ο Γιώργος Στυλιανουδάκης ήταν μια ιντριγκαδόρικη μαγειρική… συνομιλία σε 16 πιάτα.
Τι γίνεται όταν ένας από τους πιο αξιόλογους Έλληνες σεφ συναντάει έναν τριάστερο Ισπανό; Το μενού που παρουσίασαν στο «Kensho» ο Quique Dacosta και ο Γιώργος Στυλιανουδάκης ήταν μια ιντριγκαδόρικη μαγειρική… συνομιλία σε 16 πιάτα.
Το εστιατόριο του σεφ Tomos Parry και της ομάδας πίσω από το φημισμένο "Brat", στην καρδιά του Σόχο, εμπνέεται από τον γοητευτικό χορό της φλόγας, συνδυάζοντας ισότιμα γη και θάλασσα.
ΓΡΑΦΕΙ: ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣτο κεντρικό εστιατόριο του "Grand Resort Lagonisi", η θαλασσινή βίστα από το deck που σχεδόν αγγίζει το νερό, είναι μόνο το ορεκτικό των γαστριμαργικών απολαύσεων που παρουσιάζει ο σεφ Χρύσανθος Μανωλόπουλος, συνδυάζοντας δημιουργική φινέτσα και μοντέρνα μαγειρική άποψη.
Τα πιο φρέσκα σημεία της παρά θίν' αλός αστικής πραγματικότητας μας τραβάνε όλο και περισσότερο πιο κοντά στη θάλασσα, σερβίροντας εμπειρίες ακριβώς εκεί που σκάει το κύμα.