![Ένα γευστικό project καινούργιο, ιταλικό και… nice](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2523481/pasta2.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ένα νέο γευστικό project σε στιλ τρατορίας, που θα εστιάζει στην πίτσα στον ξυλόφουρνο και στα ζυμαρικά, σχεδιάζουν ο Δημήτρης Χριστοφορίδης και ο Χρήστος Αθανασιάδης. Στο χώρο που επί χρόνια στέγαζε το «Rosebud», ακριβώς δίπλα από το «Nice ’n’ Easy» της Σκουφά, το καινούργιο δημιούργημα του δραστήριου ντουέτου, το οποίο θα ανοίξει τις πόρτες του τον Οκτώβριο, θα έχει ζεστό χαρακτήρα και ιταλικές αναφορές στο ντεκόρ, παίζοντας μεταξύ ρουστίκ και μοντέρνου.
Η ανοιχτή κουζίνα, με ένα τραπέζι-πάγκος όπου θα παρασκευάζουν pasta fresca μπροστά σου, θα βρίσκεται στο πιο χαλαρό επάνω επίπεδο του χώρου. Με την ομάδα να κάνει συχνά ταξίδια στην άλλη όχθη του Ατλαντικού, δεν είναι απίθανο, εκτός από πιάτα της γειτόνισσας χώρας, το μενού να έχει και μια γεύση από Little Italy. Όσο για το όνομα, συνεχίζοντας την παράδοση του «Nice ’n’ Easy», όπου τρως πιάτα ονόματι «Μέριλιν Μονρό», «Όντρι Χέπμπορν» και «Έλβις Πρίσλεϊ», θα είναι κι εκείνο αναφορά σε μια σπουδαία φιγούρα του αμερικάνικου Hall of Fame. Εμείς το μόνο που θα πούμε είναι ότι υπήρξε γιος Ιταλών μεταναστών και ήθελε τα ζυμαρικά του αυστηρά al dente και την κοτολέτα αλά Μιλανέζε έξτρα λεπτή. Περισσότερα σύντομα.