![Tα νέα pop-up dinners του «Βios.Ηοme Kitchen»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2522924/bios3.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Στον πρώτο όροφο του «Bios» η Sharon Brenner του Records in the Den, σε… έκτακτη μαγειρική εμφάνιση, μιξάρει καλιφορνέζικες και μεσογειακές γεύσεις.
Το pop-up εστιατόριo στον πρώτο όροφο του «Bios» επιστρέφει και φιλοξενεί στην κουζίνα του, στις 20-21 και 27-28/7, την Αμερικανίδα Sharon Brenner και τις συνταγές της. Η Brenner είναι δικηγόρος που ασχολείται με τα ανθρώπινα δικαιώματα, είναι όμως και και μαγείρισσα, και στο μενού που έχει σχεδιάσει για το «Bios.ΗomeKitchen» του πολυχώρου της Πειραιώς (έξι πιάτα, € 18 το άτομο) συνδυάζει το καλιφορνέζικο background της με την αγάπη της για τις γεύσεις της Μεσογείου και της Μέσης Ανατολής, η οποία είναι εμφανής και στην ιστοσελίδα της Records in the Den (www.recordsintheden.com), όπου καταγράφει τις μαγειρικές της περιπέτειες.
Αν θέλετε να δοκιμάσετε το μιξάζ, σε σαλάτα μια, της αραβικής φατούς και ιταλικής πανζανέλα, το χοιρινό με πετιμέζι, μέλι, μπαχαρικά και ψητές πατάτες και τους ψαροκεφτέδες με γλυκόξινη σάλτσα τομάτας, καθώς οι θέσεις είναι περιορισμένες, καλό είναι να κάνετε κράτηση. Το εν λόγω μενού σερβίρεται στις 9.30 και στις 10 μ.μ.
Πειραιώς 84, 2103425335.