![Χρυσή Τετάρτη σε ρυθμούς aperitivo](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521987/101.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ακόμα έχουμε την γεύση από το εξωτικό ρούμι Hampden, που έδωσε την έναρξη σε ακόμα μια πρωτότυπη Golden Wednesday.
![Χρυσή Τετάρτη σε ρυθμούς aperitivo - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521987/101.jpg)
Ο βραβευμένος bartender Κωνσταντίνος Βασιλακοπουλος, στα πλαίσια των επιτυχημένων γαστρονομικων Χρυσών Τεταρτων, που συνδιοργανώνουν το δημοφιλές εμπορικό κέντρο και το "αθηνόραμα" φιλοξενήθηκε στην εντυπωσιακή μπάρα του La Pasteria και μας σέρβιρε ένα απολαυστικό summer aperitivo!
![Χρυσή Τετάρτη σε ρυθμούς aperitivo - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521987/93.jpg)
Το after office meeting ξεκίνησε με την δοκιμή ρούμι και μετά οι στροφές ανέβηκαν με δύο πολύ ευχάριστα cocktails που ενθουσίασαν τον ουρανίσκο μας. Το πρώτο έκανε ντουέτο το Campari με τις φράουλες και το δεύτερο μας έστειλε Μεσόγειο με αρώματα μαστίχας, μελιού και βοτάνων! Στα highlights μπαίνουν τα ζευγάρια με τα εξαιρετικά- καινούργια- tapas του La Pasteria! Στο μενού του αγαπημένου ιταλικού spot, έχει προσθέσει ευρηματικά και νόστιμα sucherini (βλέπε crochetta di patate, crochetta con Pollo) που ταιριάζουν απίστευτα δίπλα στα cocktails.
Ραντεβού στην επόμενη Χρυσή Τετάρτη για μια αντίστοιχη summer εμπειρία!