![Burger καλεί bao bun](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521630/burgersbuns.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ετοιμάζονται για συγκατοίκηση στο νέο «Burgers & Βuns by Food Mafia», μια συνεργασία του «Food Mafia» με τον Γιάννη Μωράκη και τον Δήμο Στασινόπουλο στη Νέα Ερυθραία.
![Burger καλεί bao bun - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521630/burgersbuns.jpg)
Αυτό το καλοκαίρι η –με εμφανή αδυναμία στο street food– ομάδα του «Food Mafia» δημιουργεί μαζί με τον Γιάννη Μωράκη και τον Δήμο Στασινόπουλο, στο χώρο του «Dirty Burger» στη Νέα Ερυθραία, το «Burgers & Buns (by Food Mafia)». Το τελευταίο, θα ανοίξει την πρώτη του παρτίδα με το κοινό των βορείων προαστίων από τη δεύτερη εβδομάδα του Ιουνίου με κλασικά και ασυνήθιστα μπέργκερ (με καβούρι, μείξεις κρεάτων κ.ά.) και μια σειρά από bao buns με fusion διάθεση, που, χωρίς να ξεχνάνε την ασιατική τους καταγωγή, θα έχουν πιο διεθνή αέρα, αντλώντας υλικό από διάφορες κουλτούρες. Το ότι θα έχει στις προτάσεις του και ορισμένες κρεατοφαγικές επιλογές στο στιλ που μας έχει επίσης συνηθίσει ο Ηλίας Σκουλάς είναι, υπό μια έννοια νύξη για τη συνέχεια: η ίδια ομάδα έχει σκοπό να επεκτείνει τη συνεργασία της και είναι πολύ πιθανό να δούμε στο άμεσο μέλλον ένα καινούργιο κρεατοφαγικό concept, στο κέντρο της πόλης αυτήν τη φορά.