![Ο «Τηλέμαχος» φτιάχνει σάντουιτς για σοβαρούς κρεατοφάγους](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521368/sandwich.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Πλέον μπορείς να φύγεις από τη στοά της Πανεπιστημίου 10 κρατώντας ένα σάντουιτς με βοδινό φιλέτο ή με μοσχαρίσιο ταρτάρ!
![Ο «Τηλέμαχος» φτιάχνει σάντουιτς για σοβαρούς κρεατοφάγους - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521368/sandwich.jpg)
Μια πιο καθημερινή ιδέα, στο σφυγμό των καιρών, που δεν χρειάζεται μαχαίρι και πιρούνι πλουτίζει το meat parade του «Τηλέμαχος Athens». Το βραβευμένο εστιατόριο των αδερφών Τσιλιγκίρη, που εκπροσωπούν εδώ και χρόνια την high… χασαπική, λανσάρει μια σειρά από σάντουιτς με την ιδιαίτερη υπογραφή του. Βοδινό φιλέτο, αρνί και μοσχαρίσιο ταρτάρ κλείνονται σε ψωμί και σερβίρονται από τη μία το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα. Μπορεί κανείς να τα πάρει μαζί του –εγώ ήδη «ψήθηκα» μ’ εκείνο το ταρτάρ στο χέρι και θα σας γράψω σύντομα εντυπώσεις– αλλά και να τα δοκιμάσει καθισμένος είτε στα μεταλλικά τραπεζάκια στη στοά της Πανεπιστημίου 10, απέναντι από το ανοιχτό παράθυρο της «εξωτερικής» κουζίνας, είτε στα πολυτελή ενδότερα: σάντουιτς στα σαλόνια…