![O Δημήτρης Δημητριάδης για μια βραδιά στο «Noel»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521200/280.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Την Τετάρτη 3/5 ο γνωστός σεφ θα αναλάβει την κουζίνα του μαξιμαλιστικού all-day χώρου της στοάς Κουρτάκη.
![O Δημήτρης Δημητριάδης για μια βραδιά στο «Noel» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521200/280.jpg)
Σεφ του κηφισιώτικου «Artisanal» τα δύο τελευταία χρόνια –όπου έχει ανεβάσει τον γευστικό πήχη με πολύ ιδιαίτερες σπεσιαλιτέ– και με σημαντικές συνεργασίες στο ενεργητικό του (βλ. «Cibus», «Νabucco», «Hytra» κ.α.), ο Δημήτρης Δημητριάδης αναλαμβάνει για μια βραδιά την κουζίνα του πολυσύχναστου «Noel». Το μενού που θα παρουσιάσει την Τετάρτη 3/5 και το οποίο εγκαινιάζει μια σειρά guest μαγειρικών εμφανίσεων στο πλουμιστό, μόνιμα γιορτινό all-day στέκι της Κολοκοτρώνη, αντικατοπτρίζει τη μοντέρνα, με μεσογειακούς κι ελληνικούς τόνους κουζίνα του.
![O Δημήτρης Δημητριάδης για μια βραδιά στο «Noel» - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521200/4.jpg)
Την αρχή θα κάνουν ένα ψωμάκι ατμού με σέλερι, μαυρομάτικα φασόλια, καπνιστό χέλι, μήλο τουρσί, παντζάρια και μπέικον και μια σαλάτα με κινόα, σπαράγγι, σπανάκι, αβγό και γραβιέρα Νάξου. Η συνέχεια επιφυλάσσει καλαμάρι σχάρας με χτένι ποσέ, πουρέ φασολάδας, λαχανικά τουρσί και ταραμά, αλλά κι ένα μοσχαρίσιο tri-tip σχάρας με πουρέ πατάτας, λαγόχορτο και τραχανά σάλτσα με μαύρες τρομπέτες. Η ώρα του γλυκού θα φέρει τάρτα σοκολάτας με ελληνικό καφέ και παγωτό λουκούμι τριαντάφυλλο. Το κόστος είναι € 50 ανά άτομο και για κρατήσεις μπορείτε να επικοινωνήσετε στο 6989916592 κάθε μέρα από τις 5 το απόγευμα έως τις 10 το βράδυ.