Όχι μόνο θα πιάσει πόστο δίπλα στην πολύχρωμη πισίνα του ξενοδοχείου «Semiramis» αλλά θα μας συστήσει και το «Nolita Corfu» στην Κέρκυρα.
Το χειμώνα που μας πέρασε το κηφισιώτικο «Νolita» έκανε μεγάλη είσοδο τόσο αισθητικά –με το ντεκόρ που υπογράφει το αρχιτεκτονικό γραφείο LOT του Λεωνίδα Τραμπούκη και της Ελένης Πεταλωτή– όσο και γευστικά, με τον Γιάννη Λιόκα να παρουσιάζει μια ιταλική κουζίνα σύγχρονη, ανάλαφρη και φινετσάτη. Τώρα ετοιμάζεται για μια δυναμική θερινή σεζόν. Αυτόν τον Μάιο όχι μόνο θα πιάσει πόστο δίπλα στην εντυπωσιακή πολύχρωμη πισίνα του ξενοδοχείου «Semiramis», όπου θα σερβίρει κάθε βράδυ τις πίτσες με την εξαιρετικά αφράτη και τραγανή ζύμη και τις θερινές του εμπνεύσεις, με το μπαρ να σιγοντάρει με κοκτέιλ, αλλά θα παρουσιάσει και τη νησιώτικη εκδοχή του. Στο «Nolita Corfu», το οποίο στεγάζεται σε ένα βενετσιάνικο κτίριο στην Πλατεία Δημαρχείου της Κέρκυρας, ο σεφ θα κρατήσει το ίδιο ύφος, εμπλουτίζοντάς το μενού με αναφορές/στοιχεία της τοπικής κουζίνας. Να πούμε, τέλος, ότι εδώ και λίγο καιρό τα γλυκά έχει αναλάβει ο Διονύσης Αλέρτας.