![Pink my «Golden Wednesday»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2521007/7.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αυτή η «Χρυσή Τετάρτη» από το Golden Hall και το «αθηνόραμα» θα έχει ροζέ αποχρώσεις: ραντεβού στις 26/4 με τριανταφυλλί κρασιά από τη Βόρεια Ελλάδα, τη Στερεά και τα νησιά.
![Pink my «Golden Wednesday» - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2521007/7.jpg)
Μετά τις γιορτές επιστρέφουν δυνατά οι «Χρυσές Τετάρτες» του Golden Hall και του «αθηνοράματος» με άλλο ένα ιντριγκαδόρικο concept. Αυτήν την Τετ. 26/4, στις 19.00, δίνουμε ραντεβού με ροζέ αποχρώσεις στο «Pastis». Στην όμορφη brasserie του δευτέρου ορόφου θα φιλοξενηθούν τριανταφυλλί κρασιά από τη Βόρεια Ελλάδα, τη Στερεά και τα νησιά για ένα συναρπαστικό wine tasting. Στην ανοιξιάτικη κατηγορία οίνων θα μας ξεναγήσει ο πολυβραβευμένος Απόστολος Πλαχούρας. ανήκει στη νέα γενιά των καλύτερων Ελλήνων οινοχόων και είναι υπεύθυνος για την εντυπωσιακή λίστα κρασιών του «Danai Beach Resort». Μαζί του θα γνωρίσουμε τους διαφορετικούς τύπους ροζέ οίνων και θα τεστάρουμε τις ικανότητές τους στο pairing με τα γαλλικά πιάτα του «Pastis». Μπείτε στο www.halloftaste.gr για να εξασφαλίσετε τη συμμετοχή σας.