Σ’ αυτό το εστιατόριο που κάνει τα πρώτα του βήματα στα νότια προάστια δύο σεφ παίζουν σε θαλασσινό ταμπλό.
Από το μολυβένιο βαρίδι που τοποθετείται κοντά στα αγκίστρια της πετονιάς δανείζεται το όνομά του το καινούργιο –θαλασσινής κατεύθυνσης– εστιατόριο της Βούλας. Η χαρακτηριστική πέτρα του παλιού κτιρίου που στεγάζει το «Ακροβόλι» έχει συνδυαστεί με ξύλο, λευκό και πετρόλ χρώμα, κομψά φωτιστικά, κατασκευές από μπουκαλοθήκες και ράφια σαν λευκή κορδέλα στο χώρο του μπαρ, όπου θα σερβίρονται όστρακα, αβγοτάραχο, ταρτάρ και μίνι μπέργκερ, συνοδευόμενα είτε από κρασί, είτε από βότκα ή κάποιο ουίσκι. Όσο για το μενού με την υπογραφή του Ξενοφώντα Κατσιμαγκλή, που είναι και συνιδιοκτήτης, και του επί χρόνια συνεργάτη του Μίλτου Γιάννου (αμφότερους τους βρίσκαμε νωρίτερα στην κουζίνα του «Θαλασσινού» στις Τζιτζιφιές), περιλαμβάνει από πολίτικη λακέρδα και τσίρο με λάδι άνηθου, χτένι ψητό με μουστάρδα και αβγά χελιδονόψαρου, μύδια αχνιστά ή καραβιδόψιχα με σος ταρτάρ, μέχρι παπαρδέλες με θαλασσινά, τραχανότο με καραβίδες, καθώς επίσης και φρέσκο ψάρι. Περισσότερα θα σας γράψουμε μόλις το επισκεφθούμε.