![Golden Wednesday… με άρωμα Ιταλίας](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2519662/46.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Οι « Χρυσές Τετάρτες» στο Golden Hall με την συνεργασία του αθηνοράματος συνεχίζονται με πολλές γαστρονομικές εκπλήξεις. Αυτή την φορά φλερτάρουν με την μεσογειακή φινέτσα. Ετοιμαστείτε, την Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου (19:00 – 20:00) για ένα ξεχωριστό wine pairing.
![Golden Wednesday… με άρωμα Ιταλίας - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2519662/46.jpg)
Έχει προγραμματιστεί ένα γευστικό ταξίδι στην μαγική Ιταλία. Θα προσγειωθούμε στο Il Barreto και με οδηγούς τους εξαιρετικούς οινολόγους Ματίνα Νικολοπούλου και Χάρη Δαβίδ θα δοκιμάσουμε ιδιαίτερα ζευγάρια ερυθρών κρασιών με τα πιο νόστιμα ιταλικά αλλαντικά, που έχουμε επιλέξει από το μενού του Il Barreto.
![Golden Wednesday… με άρωμα Ιταλίας - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2519662/47.jpg)
Θα δούμε πως ταιριάζουν το Αγιωργίτικο, το Merlot και το Montelpuciano με τα πιο διάσημα Ιταλικά αλλαντικά, βλέπε prosciutto, speck coppa και salami di Milano.
Μπείτε στο site www.halloftaste.gr Κάντε check in στην ώρα σας και ενημερωθείτε για τις επόμενες Χρυσές Τετάρτες!