![38 μέρες σοκολάτας](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2518916/titania.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μια ειδική κάρτα γλυκών, όλα με σοκολάτα, σερβίρεται στο «Olive Garden» και στην «La Brasserie» του ξενοδοχείου «Titania» μέχρι τις 15/2.
![38 μέρες σοκολάτας - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2518916/titania.jpg)
Οι Μάγιας και οι Αζτέκοι τη «σοκολάτα» τους την έπιναν σε μορφή πικρού ροφήματος, είχαν εντοπίσει από τότε ωστόσο ότι λειτουργεί αναζωογονητικά και σου φτιάχνει τη διάθεση. Τόσους αιώνες ιστορίας και ζαχαροπλαστικής μετά, δεν θα βρεις πολλούς να διαφωνήσουν. Με τις «Γλυκές μέρες» του «Titania» να στέκονται αυτήν τη φορά στη –για άλλους μικρή αδυναμία και για άλλους φετίχ– σοκολάτα η «La Brasserie» στο ισόγειο και το «Olive Garden» στον 11ο όροφο του ξενοδοχείου μοιράζονται από τις 9/1 μέχρι τις 15/2 μια ειδική κάρτα που θα σε βάλει να επιλέξεις ανάμεσα bavaroise μαύρης σοκολάτας με καραμελωμένο κροκάν αμυγδάλου σε τραγανή βάση, ένα cremeux au chocolat με βατόμουρο, μια μους σοκολάτας γάλακτος με κομπόστα μήλου, μια τάρτα σοκολάτας υγείας με μους λευκής σοκολάτας αρωματισμένη με espresso κι ένα cheesecake, τι άλλο, σοκολάτας. Τα γλυκά κοστίζουν € 6 με απεριόριστη κατανάλωση καφέ φίλτρου.