![Bao bao love](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2518900/bao.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ένα... street «αδερφάκι» του μυκονιάτικου «Mister Pug» είναι πολύ πιθανό να δούμε σε λίγο καιρό στα βόρεια προάστια της πόλης. Ο Γιώργος Βενιέρης έχει στα άμεσα πλάνα του μια καντίνα με πρωταγωνιστές τα bao, τα αφράτα υπόλευκα ψωμάκια ατμού που κάνουν τα τελευταία χρόνια θραύση στο τερέν του φαγητού του δρόμου παγκοσμίως σε παραδοσιακές (π.χ. χοιρινό με hoisin sauce) και μη εκδοχές και που έχουν αγαπηθεί ιδιαίτερα κι εδώ στα μενού εστιατορίων με ασιατική κατεύθυνση/ αναφορές αλλά και στις pop up εμφανίσεις τους. Αναμένουμε λοιπόν.