![Mενού-ταξίδι στο «CTC» για το ρεβεγιόν της Πρωτοχρονιάς](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2518683/629.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μια έξυπνη και διαφορετική ιδέα για ρεβεγιόν είχαν στο χρυσοσκουφάτο «CTC» στα Ιλίσια. Το ειδικό μενού του Αλέξανδρου Τσιοτίνη και της ομάδας του για την παραμονή Πρωτοχρονιάς (€ 110 το άτομο) αλλάζει πολλές πατρίδες, χωρίζοντας την υδρόγειο σε τέσσερα τεταρτημόρια. Ακολουθώντας τις χρονικές ζώνες, γιορτάζει την έλευση του νέου χρόνου και σταματάει στην Αυστραλία για ένα Wagyu burger, στην Ιαπωνία με ένα nigiri καλαμαριού, στη Ρωσία για blini από σπαράγγια με χαβιάρι βασιλικής ρέγκας, στη Γαλλία με κρεατότουρτα, και όχι μόνο – τα στάδια είναι έντεκα. Κλείνει με αμερικανικό cheesecake με φλουρί και Baked Alaska.