![Παπαγάλε, πες «Οmu»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2517745/venieris2.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Kάτι καινούργιο μαγειρεύουν ο Γιώργος Βενιέρης και η ομάδα του «Oozora» στην Κηφισιά. Το «Omu» που στα ιαπωνικά σημαίνει «Παπαγάλος» θα συνδυάζει γκουρμέ street food, κοκτέιλ και live. Τι περιμένουμε; Όχι τόσο clean cut σεβίτσε και σασίμι, «άλλα» χοτ ντογκ, burger με buns ατμού «καραμελωμένα» με φιλέτο κοτόπουλο και μαγιονέζα καυτερής πιπεριάς, καθώς επίσης και με καβούρι, τζίντζερ τουρσί και ξινόμηλο, ή με Waguy beef με σάλτσα hoisin αλλά και funky πίτσες, όπως η… duckgonzola με πάπια και γκορκοντζόλα. Περισσότερα για το νέο bar-restaurant θα σας γράψουμε σύντομα.