![Το «Malabar ΙnHouse» επιστρέφει ανανεωμένο](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2517089/malabar.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Αλλαγές στο χειμερινό εστιατόριο του ξενοδοχείου «The Margi» στη Βουλιαγμένη, που ξανανοίγει τις πόρτες του στις 21/10.
![Το «Malabar ΙnHouse» επιστρέφει ανανεωμένο - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2517089/malabar.jpg)
To καλοκαίρι που μας πέρασε, εκτός από το πολύ ατμοσφαιρικό, και με πολύ αξιόλογη γαστρονομικά πρόταση «Patio», που μας άφησε πολύ καλές εντυπώσεις στην πρώτη του εμφάνιση, είδαμε και το «Μalabar» με νέο look που του πήγε πολύ. Τώρα ήρθε η σειρά του χειμερινού εστιατορίου του «The Margi» να αποκαλύψει το ανανεωμένο του προφίλ με την υπογραφή του Γιάγκου Αγιοστρατίτη. H σάλα του «Μalabar ΙnHouse», που ξανανοίγει την Παρασκευή 21/10, παραμένει ζεστά κοσμοπολίτικη, ακολουθώντας τις διακοσμητικές σταθερές του ξενοδοχείου, αλλά φέτος θα δούμε το μπαρ σε νέα θέση, ενώ μια γωνιά με lounge χαρακτήρα έχει δημιουργηθεί στον υπαίθριο χώρο.
![Το «Malabar ΙnHouse» επιστρέφει ανανεωμένο - εικόνα 2](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2517089/kritharoto.jpg)
Το μενού του Παναγιώτη Γιακαλή έχει κι αυτό τις προσθήκες του, προφανώς (π.χ. σολομός με ψητό φινόκιο και σάλτσα από τους χυμούς του ή κοτόπουλο με kale σοτέ, τερίνα πατάτας και σάλτσα μανιταριών), τα κρεατικά στο φούρνο Josper παίζουν πάντα το ρόλο τους, ενώ τα προϊόντα της φάρμας του ξενοδοχείου αποκτούν το δικό τους μικρό section, με εποχικά πιάτα, που υπογραμμίζουν τη from farm to fork διάθεση του εστιατορίου. Κι επειδή μερικά πράγματα χαίρεσαι να τα ξαναβρίσκεις, να σας πούμε ότι εκείνο το δυνατό κριθαρότο παντζαριού με καπνιστό σκουμπρί και ελαφριά κρέμα σκόρδου δεν το κουνάει ρούπι.