![«Los Loros»: empanadas και arepas, γλυκιά μου](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2516203/loros2.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ένα νέο στέκι φαγητού του δρόμου με χρώμα Βενεζουέλας και Κολομβίας έρχεται να κεντήσει στον καμβά της … πολυεθνικής, γευστικά, γειτονιάς πάνω από το Σύνταγμα.
![«Los Loros»: empanadas και arepas, γλυκιά μου - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2516203/loros1.jpg)
Η πρώτη του επαφή με τις γεύσεις της Βενεζουέλας και της Κολομβίας ήταν στη Νέα Υόρκη, ταξίδεψε για να τις συναντήσει στην επίσημη έδρα τους και τώρα ο Marko Rossi (που τα τελευταία χρόνια τον βρίσκαμε στην κουζίνα του «Nixon») τις φέρνει στο αθηναϊκό κέντρο μέσω του streetfood στεκιού που ανοίγει μαζί με τη Μάρω Παρασκευούδη σε λίγες μέρες στη συμβολή Ξενοφώντος και Νίκης. Αναρριχώμενα φυτά, συρματοπλέγματα και λαμαρίνες, πράσινα, κίτρινα και κόκκινα χρώματα «ντύνουν» το μικροσκοπικό «Los Loros», που σημαίνει «παπαγάλοι», και θα έχει έχει και το σχετικό τροπικό πνεύμα: γευστικές συνήθειες των δύο χωρών προσαρμοσμένες στα δικά μας δεδομένα.
Τι θα φτιάχνει; Πέντε λογιών τηγανητά empanadas –με φιστικοβούτυρο, αβγό, πατάτα, ρύζι, achiote και λάιμ, με ξεψαχνισμένο μοσχάρι και triguisar (κολομβιανό μείγμα μπαχαρικών), με… καρχαριάκι και καλαμπόκι κ.ά.– και arepas, ήτοι κυκλικά ψωμάκια από καλαμποκάλευρο, με διάφορες γεμίσεις και αυτά, ανάμεσα στις οποίες και pabellon, ένα παραδοσιακό βενεζουελάνικο πιάτο με φασόλια και ρύζι, αλλά κι ένας κεφτές στη λογική του φαλάφελ από μαύρα φασόλια με plantains, καλαμπόκι, κινόα, αβοκάντο και salsa picada. Όλα θα είναι gluten free.Το «Los Loros», που θα έχει και τα βενεζουελάνικα ρούμια του, και τον κολομβιανό καφέ του, θα λειτουργεί τώρα στο ξεκίνημα ώρες καταστημάτων. Ακούγεται ωραία φάση, και μόλις το δοκιμάσω θα σας γράψω περισσότερα.
Ξενοφώντος 14 & Νίκης, 2103243232.