![«Μardi Gras» στη Γλυφάδα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2516187/33.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά την Ιαπωνία ο Δημήτρης Παππάς και η ομάδα του (βλ. «Hama» και «Τοkyo Joe») πιάνουν… Λουιζιάνα. Το νέο project του γνωστού επιχειρηματία, το οποίο θα δούμε γύρω στις 5 με 6 Σεπτεμβρίου στον αναδιαμορφωμένο χώρο που στέγαζε παλιότερα το «25αράκι» στην Πλατεία Εσπερίδων, αντλεί έμπνευση από τη Νέα Ορλεάνη και τα καρναβαλικά της «παράσημα». Στη γλυφαδιώτικη διασκευή του το «Μardi Gras» θα ξεκινάει από το πρωί με καφέ. Το μενού θα είναι πολυσυλλεκτικό, με διεθνές προφίλ, το κρέας στο επίκεντρο, ψημένο σε φούρνο Josper, και κάποια νοτιοαμερικάνικα στοιχεία θα συνδέουν την κουζίνα με το κλίμα του χώρου. Επικεφαλής της μεγάλης ξύλινης μπάρας ο Αλέξανδρος Πρεβίστας, έχει σκοπό να σας βάλει σε παιχνιδιάρικο-διαδραστικό κοκτεϊλικό mood με «βοηθό» την κούκλα βουντού του «Μardi Gras», ενώ δεν θα λείπουν και τα κλασικά κοκτέιλ.
Αρτέμιδος 3, Πλατεία Εσπερίδων, Γλυφάδα.