![To καινούργιο roof garden του «Monk»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2515689/monk.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο οινόφιλος «Μοναχός» της οδού Καρόρη έχει από αυτό το καλοκαίρι και τη high εκδοχή του, ένα ατμοσφαιρικό roof garden με πολλές διαφορετικές γωνιές τριγυρισμένες από φυτά: από τις 7 μ.μ. και μετά που πέφτει ο ήλιος μπορείτε να διαλέξετε ανάμεσα στα τραπέζια, τα stands, την πριβέ γωνιά με τους μπαμπού καναπέδες και το μπαρ με τις γιρλάντες από γλομπάκια του open air χώρου με την boho αύρα που συμπληρώνει την πρόταση του «Monk Grapes & Spirits». Τα 150 και βάλε κρασιά της λίστας του σερβίρονται όλα και σε ποτήρι. Μπορείτε να τα συνοδεύσετε με μπρουσκέτες και πολλών λογιών μπουκιές (nigiri με καπνιστή πέστροφα, λουκουμάδες με φέτα και σιρόπι από καρπούζι, μπισκότο χαρουπιού με κατίκι και μαρμελάδα ντομάτας κ.ά.), αλλά και με ένα τραχανότο με νούμπουλο και διάφορα μανιτάρια, μια Flap Steak tagliata και άλλα πιάτα που κινούνται στο ρυθμό μιας μεσογειακής κουζίνας με έθνικ νότες Τα κοκτέιλ δεν λείπουν^ ανάμεσά τους και δροσιστικά, αρωματικά μιξάζ που εκπέμπουν σε οινικές συχνότητες όπως το Le FIGaro με λευκό κρασί, λικέρ σύκο, λάιμ. μέλι, βότκα και τζίντζερ ή το Pink ELEfunk με ροζέ κρασί, αγαύη, κουφοξυλιά, λάιμ και cranberry bitters.