![Zambri: H... αποικία της Κηφισιάς!](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2515285/34.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Έχει λίγες μόνο ημέρες που άνοιξε στην καρδιά της Κηφισιάς και αμέσως έγινε hot spot. Ο λόγος για τo ολοκαίνουργιο «Zambri», το οποίο μεταμόρφωσε το εμβληματικό αρχοντικό που στέγαζε παλαιότερα το «Beau Brummell» σε ένα εντυπωσιακό all-day cafe bar restaurant πραγματική υπερπαραγωγή.
![Zambri: H... αποικία της Κηφισιάς! - εικόνα 1](https://www.athinorama.gr/lmnts/articles/2515285/33.jpg)
H πέτρα, το ξύλο και το άφθονο πράσινο είναι τα στοιχεία που κυριαρχούν, δημιουργώντας ένα πολυτελές αποικιακό σκηνικό απλωμένο σε δύο ορόφους αλλά και στη μεγαλύτερη βεράντα της Κηφισιάς, η οποία υπόσχεται τα πιο ατμοσφαιρικά και δροσερά καλοκαιρινά βράδια. Ανοιχτό από το πρωί, για τον πρώτο (μονοποικιλιακό) καφέ της ημέρας με τη σφραγίδα-εγγύηση της Cafeistas και συνοδεία δελεαστικών προτάσεων για brunch, όπως αβγόφετες με μέλι, καρύδια και φράουλες, το «Zambri» αποτελεί σταθμό για κάθε ώρα και διάθεση της ημέρας. Ο σεφ Γιώργος Καπέρδας έχει δημιουργήσει ένα μενού με ελληνικό και μεσογειακό ταμπεραμέντο, από το οποίο δεν λείπουν τα ιδιαίτερα γλυκά, όπως ο πύργος προφιτερόλ για τέσσερις, ενώ τα δροσιστικά signature cocktails συμπληρώνουν την εικόνα.
Αγίου Δημητρίου 9, Κηφισιά, 2106230063