Εκκίνηση για το «ντροπαλό άλογο» της Κηφισιάς με τον Στέφανο Κολιμάδη στην κουζίνα.
Έχει ήδη ξεκινήσει χαλαρά, το επίσημο opening όμως θα είναι τις επόμενες ημέρες. Το βόρειο αδερφάκι τού «The Shy Horse» του Κολωνακίου, έχοντας στην κουζίνα του τον ταλαντούχο Στέφανο Κολιμάδη, θα το βρείτε στον αναδιαμορφωμένο, με αίσθηση πολυτελούς εξοχής, κήπο του νεοκλασικού που στέγαζε επί χρόνια το εστιατόριο «Γεύσεις με Ονομασία Προέλευσης». Σε μοντέρνο διεθνή καμβά η κουζίνα, στο μεσημεριανό μενού συνδυάζει ανάλαφρες προτάσεις και αποχρώσεις comfort food. Το νυχτερινό της προφίλ είναι πιο γαστρονομικό, με το a la carte να συμπληρώνει ένα menu degustation που ξεκινάει αβανταδόρικα με ένα στρείδι με παγωτό… πλαγκτόν(!) και ζελέ από το νερό του plus ζελέ περγαμόντο και ένα καρπάτσιο από ελαφρώς καπνιστά βασιλικά χτένια με αχινό, για το οποίο θα σας πούμε περισσότερα μόλις το δοκιμάσουμε. (Λεωφόρος Κηφισίας 317, Κηφισιά, 2108076989)