Τις επιδόσεις της στο γκολφ δεν τις γνωρίζουμε, αλλά για εκείνες στο ακορντεόν είμαστε σίγουροι! Σολίστ και συνθέτρια, η Ζωή Τηγανούρια έχει πολύπλευρη δραστηριότητα (μουσική για την τηλεόραση και το θέατρο, live συνεργασίες από τον James Brown μέχρι τον Μιχάλη Χατζηγιάννη, δισκογραφική εταιρεία), ενώ οι ζωντανές εμφανίσεις της έχουν το άρωμα ενός μπουκέτου μουσικών από τη Λατινική Αμερική, τα Βαλκάνια και την Ελλάδα. Στο casual all-day «Τ-Square Restaurant Bar» που βρίσκεται στον πολυχώρο «Glyfada Golf Gardens» (θέα εγγυημένη και ατμοσφαιρικά φωτισμένη στο γήπεδο του γκολφ), η Ζωή θα παρουσιάσει την Πέμπτη 13/11 τη μουσική παράσταση «Ζοe’s Golf Night», με δικές της συνθέσεις και μελωδίες γνώριμες και ταξιδιάρικες, του Piazzola, του Morricone, του Χιώτη. Η mezzo soprano Ελένη Βουδουράκη, το σχήμα Zoe’s Quintet και μέλη της σχολής χορού Χοροακτίς θα την πλαισιώνουν σ’ αυτήν τη μελωδική βραδιά.
Η Ζωή Τηγανούρια στο «T-Square Restaurant Bar»
Μια μελωδική βραδιά με τη σολίστ του ακορντεόν και συνθέτρια Ζωή –Zoe– Τηγανούρια θα απολαύσουμε την Πέμπτη 13/11 στον all-day χώρο του «Glyfada Golf Gardens», στο πλαίσιο ενός πλούσιο προγράμματος με live events.