![Η βαλίτσα της Ουρανίας Σελέστ](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/250x300/crop/both/6a/6ae3ea15072446c392263da04fd7dac1.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η βαλίτσα της Ουρανίας Σελέστ
- Διάρκεια: 70'
Στο έργο που δημιουργήθηκε ειδικά για τις «Χριστουγεννιάτικες ιστορίες» που παρουσιάζει στον Φάρο το Κέντρο Πολιτισμού - Ίδρυμα «Σταύρος Νιάρχος», η διάσημη συγγραφέας Ουρανία Σελέστ καταφθάνει από το Παρίσι με μια μυστηριώδη βαλίτσα.
Ερμηνεύουν: Έλ. Τοπαλίδου, Δ. Φίλιππας, Κ. Γκουγκουλή, Μ. Κρητικόπουλος, Ι. Στασινός, Αμ. Τσεκούρα. Μουσικός επί σκηνής: Β. Παναγιωτόπουλος. Σκην.: Τ. Τζόκα. Κοστ.: Ελ. Μανωλοπούλου. Μουσ.: Άγγ. Τριανταφύλλου. Φωτ.: Δ. Κασιμάτης. Για παιδιά ηλικίας από 7 ετών.