![ΔΗΠΕΘΕ](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/aa/aadbb31d32684911ac8c78e3b0bb9eba.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Σερρών και συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της ΔΗ.Κ.Ε. ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Σερρών, Σάββας Ρίζος, ο Kαλλιτεχνικός Διευθυντής, Γιώργος Ανδρέου και το Διοικητικό Συμβούλιο του Θεάτρου, ανακοινώνει πως ματαιώνει όλες τις δράσεις του θεσμού SerreS Street Circus Fest 2023 - Διεθνές Φεστιβάλ Σύγχρονου Τσίρκου και Τεχνών του Δρόμου της πόλης των Σερρών.
Οι εξαιρετικά οδυνηρές συνθήκες στη Θεσσαλία και η αγωνία, η ταλαιπωρία των πολιτών εκεί, καθώς και η πανελληνία ανησυχία για τον τελικό απολογισμό της τρομερής καταστροφής που συμβαίνει τα τελευταία εικοσιτετράωρα δεν επιτρέπουν την πραγμάτωση του θεσμού.