![Wine Days στο 'Jenny’s Rooftop'](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu608x494/0,27,608,456/pad/both/70/7060f4d9a88b4b4f981f32e21e14d90c.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το εστιατόριο στον τελευταίο όροφο του ξενοδοχείου "Sofitel Athens Airport" έχει την πολυτέλεια ενός ιπτάμενου κρουαζιερόπλοιου, η κουζίνα του οποίου ξανοίγεται στη νοστιμιά της ελεύθερης ελληνικότητας, με υπογραφές από σεφ αξιώσεων. Το 'Jenny’s Rooftop Restaurant & Bar' όμως δεν περιορίζεται μόνο εκεί και φροντίζει να ανοίγει διαρκώς τη βεντάλια των γευστικών υπηρεσιών του.
![](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/4c/4cb50400cef74d4ba2582691e84d7744.jpg?v=1&maxwidth=650&)
![Βασίλης Παπαγιαννάκος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/b5/b5e81304f9bf4db5a44f74a0395bcf99.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Στις 22 Νοεμβρίου, από τις 20.00, στον 9ο όροφο του 'Sofitel', τα κρασιά του Κτήματος Παπαγιαννάκου (παρουσία του ίδιου του Βασίλη Παπαγιαννάκου) θα συνοδεύσουν ένα ειδικά σχεδιασμένο μενού που υπογράφει ο σεφ Θοδωρής Υψηλός.
Περισσότερες πληροφορίες και κράτηση εδώ.
Ακολούθησε το Αθηνόραμα στο Facebook και το Instagram.