![Figo Pasta bar](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/84/849bea95eff944e1a23740ad566d22c8.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Εξάλλου, στο "Figo Pasta Bar" γνωρίζουν καλά πώς να αξιοποιήσουν τη γαστρονομική πεμπτουσία της "Μπότας" προσθέτοντας πρωτότυπες γιορτινές ιδέες. Το μενού την παραμονή των Χριστουγέννων ξεκινά με μία πλούσια πράσινη σαλάτα, συνεχίζεται με την κρεμώδη βελουτέ μανιταριών με μασκαρπόνε αρωματισμένη με τρούφα, καρπάτσιο μοσχάρι και σιγομαγειρεμένη πάπια poullet σε πόρτο με παπαρδέλες και λήγει με μια απολαυστική πάβλοβα με κρέμα λεμονιού. Την παραμονή της Πρωτοχρονιάς θα σερβιριστούν πέντε πιάτα: μεσκλάν λαχανικών με beef tataki, βελουτέ γλυκιάς κολοκύθας, αρωματικό ριζότο παντζάρι με κρέμα τυριού και καρύδια, ένα μελωμένο οσομπουκο με λαχανικά και πουρέ παρμεζάνας και cheesake με βύσσινο για επιδόρπιο. Signature κοκτέιλ και εκλεκτά κρασιά θα σας βάλουν σε πειρασμό να παραμείνετε για ώρες.