![Ντεμπούτο για το «Baku» του «The Margi»](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/121665/21665_baku1.jpg?quality=81&404=default&v=4&anchor=topcenter)
Στη θέση του «Cafe Tabac» στο ξενοδοχείο «Τhe Margi» στη Βουλιαγμένη από σήμερα Παρασκευή 2/11 θα συναντάμε ένα νέο εστιατόριο, το «Βaku», του οποίου την κουζίνα έχει αναλάβει ο Παναγιώτης Γιακαλής. Η κατεύθυνση είναι μοντέρνα διεθνής, βασισμένη σε μεγάλο βαθμό σε τοπικά ελληνικά προϊόντα. Πιάτα όπως ένα κριθαρότο παντζαριού με καπνιστό σκουμπρί Χαλκιδικής ή ένα κοτόπουλο με μαρμελάδα μανιταριών ακούγονται ενδιαφέροντα, περισσότερα όμως θα σας πούμε μόλις δοκιμάσουμε. (Ξεν. «The Margi», Λητούς 11, Βουλιαγμένη, 2109670924)