![Με παρέσυρε το ρεύμα](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu591x522/0,64,591,396/pad/both/c4/c4104d6f73bb495bb71e2b67d03c3c38.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ο Μάρκος Σεφερλής και ο Στέλιος Παπαδόπουλος συνεργάστηκαν για μία ακόμα φορά και το αποτέλεσμα της νέας συνεργασίας τους είναι μια επιθεώρηση που σχολιάζει τα πάντα και τους πάντες με χιούμορ. Ο τίτλος παράσταση "Με παρέσυρε το ρεύμα" προδίδει τις "άγριες" διαθέσεις και η πρεμιέρα έχει οριστεί για τις 7 Ιανουαρίου στο θέατρο Περοκέ. Ο Μάρκος Σεφερλής, ο οποίος έχει αναλάβει τη σκηνοθεσία και ερμηνεύει έναν από τους ρόλους δεν θα αφήσει τίποτα ασχολίαστο. Στο στόχαστρο του μπαίνει η ενεργειακή κρίση, τα οικονομικά αδιέξοδα και όλα όσα δημιουργούν… blackout στην καθημερινότητα μας. Μαζί του, επί σκηνής, βρίσκονται παλιοί και νέοι συνεργάτες: Γιάννης Καπετάνιος, Έλενα Τσαβαλιά, Αρετή Ζαχαριάδου, Νίκος Λάιος, Γιάννης Αγριόμαλλος, Λεωνίδας Ιορδάνου, Γιώργος Κοντογιάννης, Βιβή Κούρτη. Τα σκηνικά σχεδίασε ο Δέσποινα Βολίδη και τα κοστούμια η Άννα Ζιάζια. Εισιτήρια από viva.gr.
Περισσότερες πληροφορίες
Με παρέσυρε το ρεύμα
Ο Μάρκος Σεφερλής με το γνώριμο χιούμορ του σχολιάζει και διακωμωδεί τα παράδοξα της επικαιρότητας και της σύγχρονης ζωής.