![Ελένη Μπαχτή](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/b0/b03a39f0b4f14392830ff907647d7832.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το Σάββατο 7 Οκτωβρίου η Ελένη Μπαχτή, μαθήτρια του International Baccalaureate στο Κολλέγιο Ψυχικού, πραγματοποιεί την πρώτη της προσωπική έκθεση και μας προσκαλεί να γνωρίσουμε από κοντά τον κόσμο και την τέχνη της και να συμμετάσχουμε σε μια ξεχωριστή πρωτοβουλία. Σε συνεργασία με την HFM που επικεντρώνεται στον τομέα της ψυχικής ευημερίας και της προαγωγής του ατομικού και κοινωνικού ευζην, προσφέροντας υποστήριξη και καθοδήγηση προς αυτήν την κατεύθυνση, αντίτυπα των έργων της Ελένης Μπαχτή διατίθενται προς πώληση για να υποστηρίξουν το έργο του Κέντρου Ειδικών Ατόμων ΧΑΡΑ.
Η Ελένη Μπαχτή δημιουργεί συνδυάζοντας τη δημιουργικότητα και την αισθητική της σε κάθε έργο της. Με αγάπη για την τέχνη και τη ζωή, μεταφέρει τις αξίες της μέσα από τη ζωγραφική. Κάθε πινελιά της αποτελεί έκφραση και ενέργεια.
![Ελένη Μπαχτή](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/56/56103e09574040ffb353a96de9d8e7a3.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Πρόκειται για μία πρωτοβουλία της κ. Φρόσως Λεμού που με την φιλανθρωπική της ευαισθησία και δράση οργάνωσε την συγκεκριμένη εκδήλωση με στόχο την υποστήριξη του κέντρου και των παιδιών που φιλοξενεί στους χώρους του.
![Ελένη Μπαχτή](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/d1/d1f58d4061a0442298f563038ff1b125.jpg?v=1&maxwidth=650&)
"Είμαστε περήφανοι που στηρίζουμε το έργο της, ένα έργο με φιλανθρωπικό χαρακτήρα, καθώς τα έσοδα από αυτήν την έκθεση θα δοθούν για έναν πολύτιμο φιλανθρωπικό σκοπό. Συγκεκριμένα, θα στηρίξουμε την αγορά ιατρικού εξοπλισμού για το Κέντρο ειδικών ατόμων "Χαρά" .
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Παλαιό Δημαρχείο Γλυφάδας, σε επιλεγμένο χώρο που αποτελεί προσφορά του Δήμου Γλυφάδας, το Σάββατο 7 Οκτωβρίου στις 4-8 μ.μ.