![Στέλιος Pupet How Far We Went](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu392x532/0,69,392,289/pad/both/03/038548c7c1d141e4bf91b4347d9243ae.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η Alibi Gallery παρουσιάζει την έκθεση του Στέλιου Pupet με τίτλο "How Far We Went", την Πέμπτη 6/4. Η έκθεση περιλαμβάνει νέα έργα του καλλιτέχνη που διαπραγματεύονται τα θέματα επιλογής του με μία δόση χιούμορ.
Η εξελιγμένη τεχνική του Pupet, αφομοίωσε φορμαλισικά στοιχεία στην σύνθεσή του και συνδυάζει την ζωγραφική εικόνα περιστασιακά με έναν λεπτό σχολιασμό του παράλογου ψυχισμού μας.
![Στέλιος Pupet How Far We Went](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/06/0634e86ba5824cf2b6634008448dda56.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Όπως δηλώνει ο ίδιος ο ζωγράφος "Ξέρω ότι σε πολλούς φίλους άρεσε ο τρόπος που ζωγράφιζα παλιά, με χοντρές γραμμές και έντονα χρώματα, αλλά από κάποιο σημείο και μετά δεν είχε νόημα να συνεχίσω με τον ίδιο τρόπο. Η προσπάθεια να γίνω καλύτερος με την ίδια παλιά τεχνική άρχισε να με ενοχλεί και αποφάσισα να κάνω ένα βήμα μπροστά".
O τίτλος της έκθεσης, λέει ο Pupet, καθρεφτίζει την σχέση ανάμεσα στην διαδικασία της ζωγραφικής του και το ταξίδι της ζωής του, που έχουν αλλάξει πολύ τα τελευταία χρόνια. Πιστεύει ότι η ανάπτυξη της προσωπικότητας του καλλιτέχνη μέσα από την ζωή είναι κριτικής σημασίας για την ανάπτυξη και εξέλιξη της τέχνης του σε νέα επίπεδα. "Κατάλαβα πλέον ότι η προσωπική εσωτερική δουλειά και πρόοδος μεταφράζεται σε καλύτερη τέχνη".
Info: Alibi Gallery | 6/4-6/5 | Ώρες λειτουργίας: Τρ.-Παρ.: 12-2 μ.μ. & 3-6 μ.μ., Σαβ.: 12-6 μ.μ. | Είσοδος ελεύθερη