![Παύλος Σιδηρόπουλος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/89/89820f500a9642a597bfca587d2d6cfc.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Τον Μαΐο του 1979 κυκλοφορεί ο "Φλου" και επιτέλους ο ελληνικός στίχος μπορεί να σταθεί ισάξια με τον ξένο σε ροκ φόρμες. Πολλοί νέοι καλλιτέχνες βρίσκουν τον δικό τους μουσικό ήρωα στα τραγούδια του Παύλου Σιδηρόπουλου. Ο δρόμος για τα μεγάλα ακροατήρια είχε πλέον ανοίξει. Ο φλου με τον πρωτοποριακό του ήχο και στίχο επηρέασε τις μετέπειτα γενιές για αυτό και σχεδόν όλες οι μπάντες που έπαιξαν ροκ είχαν στο playlist τους τραγούδια από αυτό τον δίσκο αναφοράς
Την Τρίτη 11 Ιουνίου γιορτάζουμε τα 45 χρόνια του "Φλου" στην Τεχνόπολη με τους Σπυριδούλα και τον Λεωνίδα Μπαλάφα. Μαζί τους οι Βήτα Πεις, Βιολέτα Ίκαρη, Ιουλία Καραπατάκη, Γρηγόρης Κλιούμης και Θεοδοσία Τσάτσου. Ένα μοναδικό μουσικό οδοιπορικό στα τραγούδια του Παύλου και των Σπυριδούλα.
Προπώληση εισιτηρίων (€ 28-12) μέσω more.com.
Δείτε όλες τις συναυλίες της εβδομάδας εδώ.