Τα ποπ κομμάτια της εφηβείας μας συνδυάζονται με τα πιο αγαπημένα λαϊκά στο "Μουσικό κουτί" της Τετάρτη 29/12 (22:00, ΕΡΤ1). Ο Νίκος Πορτοκάλογλου και η Ρένα Μόρφη υποδέχονται τον Στέφανο Κορκολή και τον Δημήτρη Μπάση, οι οποίοι ερμηνεύουν τραγούδια μεγάλων δημιουργών που τους ενώνουν, αλλά και επιτυχίες από το προσωπικό τους ρεπερτόριο. Μαζί τους έρχεται και η ταλαντούχα ερμηνεύτρια Σοφία Μανουσάκη.
Στο τελευταίο "Μουσικό Κουτί" της χρονιάς συνδυάζονται αρμονικά το διαχρονικό "Σκόνη και θρύψαλα" του Στέφανου Κορκολή με το "Κάθε μέρα", την καινούργια επιτυχία του Δημήτρη Μπάση και το "Τώρα κι εγώ θα ζήσω" της Χαρούλας Αλεξίου με το "Simple the best" της Tina Turner, ενώ στο Juke Box της εκπομπής καλεσμένοι και οικοδεσπότες αποχαιρετούν το 2021 με ανατρεπτικές διασκευές τραγουδιών του Μίκη Θεοδωράκη, του Δημήτρη Μητροπάνου και του Μίμη Πλέσσα.