![Μουσικό κουτί](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/7d/7d62affd43a74f6e84ab72cd189a20d3.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Ένα… αλλιώτικο χριστουγεννιάτικο πάρτι έρχεται στο "Μουσικό κουτί" την Τετάρτη 22/12 στις 22:00 (ΕΡΤ1). Ο Νίκος Πορτοκάλογλου και η Ρένα Μόρφη υποδέχονται τον Μιχάλη -Stavento- Κουϊνέλη και τον Mc Yinka, δύο δημιουργούς και ερμηνευτές που ο καθένας τους έχει γράψει τη δική του ξεχωριστή ιστορία στην ελληνική χιπ χοπ σκηνή.
Η βραδιά τρέχει σε δυνατούς χιπ χοπ ρυθμούς που συνδυάζονται με παραδοσιακά, λαϊκά και διαφόρων ειδών ξένα τραγούδια, ενώ στο "juke box" παίζονται μοναδικές διασκευές και συνδυάζονται τα …ασυνδύαστα με έναν μοναδικό τρόπο. "Still Dre" με το "Σπουργίτι", "Κάτω απ’ το πουκάμισό μου" με το "Welcome to Jamrock", το "Σ’ αγαπώ σαν αμαρτία" με το "New York" και το "Περασμένες μου αγάπες" με το "7 Seconds", όλα ερμηνευμένα ζωντανά από την εκπληκτική μπάντα της εκπομπής. Στην παρέα έρχεται και η ερμηνεύτρια Λόλα Γιαννοπούλου.