![Και επίσημα στο Mega ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/pad/both/lmnts/articles/2550752/papakaliatis-MEGA-1.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Στο κανάλι στο οποίο υπέγραψε τις μεγάλες του τηλεοπτικές επιτυχίες επιστρέφει από την ερχόμενη σεζόν ο Χριστόφορος Παπακαλιάτης. Ο γνωστός πρωταγωνιστής, σκηνοθέτης και σεναριογράφος, έπειτα από έντεκα χρόνια και μετά από δύο κινηματογραφικές επιτυχίες που σημείωσαν εξαιρετική πορεία στο εγχώριο box office («Αν» 2012, «Ένας Άλλος Κόσμος» 2015), δίνει και πάλι ραντεβού με το κοινό του στη μικρή οθόνη, μέσα από τη συχνότητα του Mega.
Η νέα σειρά του Χριστόφορου Παπακαλιάτη
Το τηλεοπτικό comeback του Χριστόφορου Παπακαλιάτη πραγματοποιείται με μια limited δραματική σειρά κινηματογραφικού χαρακτήρα και υψηλής αισθητικής, με τίτλο «Ο Δάσκαλος». Πρόκειται για την ιστορία ενός δασκάλου μουσικής που ταξιδεύει σε ένα μικρό νησί στην εποχή της πανδημίας, προκειμένου να στήσει από την αρχή ένα Φεστιβάλ μουσικής.
Αντιμέτωπος με τη μικρή κοινωνία του νησιού και όλες τις παθογένειές της, θα βρεθεί μπλεγμένος σε μία ακραία ερωτική ιστορία που θα αποτελέσει κίνητρο για να εκδηλωθούν όλα τα κοινωνικά προβλήματα τα οποία μαστίζουν μια ολόκληρη ομάδα ανθρώπων. Είναι όλοι συνδεδεμένοι μεταξύ τους και μ’ έναν τρόπο συνένοχοι σε αυτό που θα ακολουθήσει…
Ο «Δάσκαλος» αναμένεται να προβληθεί στο Mega την ερχόμενη σεζόν, ενώ μέρος των γυρισμάτων της σειράς θα πραγματοποιηθούν στους Παξούς.