Το νησί με την οργιώδη βλάστηση και τα "ρόδινα ακρογιάλια" μας ξανασυστήνεται.
Σαλπάρουμε με Minoan Lines για τη Μήλο σε 4 ώρες, με συνοδοιπόρους μας την άνεση, την απολαυστική μετακίνηση εν πλω και την κρητική γαστρονομία.
Από τα πιο μεγάλα και διάσημα νησιά μέχρι τα μικρά και θαυματουργά, το Ιόνιο με το άφθονο πράσινο που κρέμεται πάνω από τα νερά του είναι εδώ για να προσφέρει κάτι διαφορετικό.
Το καλλιτεχνικό δίδυμο VASKOS μας μεταφέρει τα highlights και tips από το 20ήμερο ταξίδι του σε μια ήπειρο που αναζωογονεί το βλέμμα και τις αισθήσεις.
Σαλπάρουμε για τα ελληνικά νησιά! Κάνουμε focus σε 50 διαμάντια του ελληνικού αρχιπελάγους και, ανάλογα με τα γούστα και το στυλ που σας ταιριάζει καλύτερα, δεν έχετε παρά να διαλέξετε λιμάνι.
Αυξημένη κατά 20% η τουριστική κίνηση το Πάσχα.
Ταλαιπωρημένη μεν, αλλά ακμαία, χάρη σε μια σημαντική φυσική και πολιτιστική κληρονομιά, η Πιερία επανέρχεται με σταθερούς ρυθμούς.
Όχι σε μία, ούτε σε δύο αλλά σε πέντε διαφορετικές τοποθεσίες ανά την Ελλάδα από τα νότια προάστια μέχρι την Μύκονο και τη Μήλο, οι βίλες και οι μεζονέτες του portfolio της "Elaia Luxury Suites" αποτελούν το τέλειο ορμητήριο για απόδραση.
Από τις ποδηλατάδες στις όχθες της Λίμνης Πλαστήρα ως τους ανοιξιάτικους περιπάτους σε φαράγγια με ορχιδέες στη Χίο, να μερικές από τις εμπειρίες που μας δίνουν ιδέες για ανοιξιάτικες αποδράσεις.
Το τριήμερο της Καθαράς Δευτέρας και της 25ης Μαρτίου αποτελούν πρώτη τάξεως ευκαιρία για εκδρομές σε ξενοδοχεία και ξενώνες που ξεχωρίζουμε.
Με το χιόνι και τη λιακάδα να δίνουν το ένα τη θέση του στο άλλο αλλά και τα πρώτα Καρναβάλια ενόψει, η ορεινή Ελλάδα μάς περιμένει για ταξίδι.
Η χώρα μας κατέκτησε για πρώτη φορά το Βραβείο του Διεθνούς Ταξιδιωτικού Προορισμού (International Travel Destination of the Year 2023), στο Finnish travel Gala 2023, το οποίο πραγματοποιήθηκε στο κέντρο εκδηλώσεων "Koskenranta Event Center" του Ελσίνκι.
Το νησί του ανατολικού Αιγαίου καταλαμβάνει την 7η θέση στην κατηγορία "Προορισμοί με την καλύτερη αξία", με τους συντάκτες να το χαρακτηρίζουν ως "το πιο 'περίεργο' και χαρισματικό ελληνικό νησί".
Ακόμη κι αν η 28η Οκτωβρίου πέφτει φέτος Σάββατο, επιλέγουμε ξενώνες και ξενοδοχεία με προσωπικότητα για εκδρομές ανά την Ελλάδα.
Μία εβδομάδα στο αγαπημένο νησάκι μεταξύ Πάτμου και Λέρου, με τα θαυμάσια νερά, το σταθερά καλό φαγητό και τους πολλούς και πιστούς επισκέπτες – οι περισσότεροι εκ των οποίων μιλούν άπταιστα... ιταλικά.
Μία εβδομάδα, μια χούφτα deadlines κι ένα νησί βουτηγμένο σ’ ένα βαθύ, ατελείωτο γαλάζιο, που έχει έναν τρόπο να γλυκαίνει το κάθε λεπτό – είτε το περνάς στην παραλία είτε πάνω απ’ το λάπτοπ. Είναι η Αμοργός, με την ανεπιτήδευτη, κινηματογραφική ομορφιά και την ανόθευτη χαλαρότητα, ο κρυφός κυκλαδίτικος παράδεισος (και) του ψηφιακού νομάδα;
Στα σοκάκια του νησιού που άλλοτε περπατούσαν ξυπόλυτοι χίπηδες (και η Μανταλένα), πλέον περιδιαβαίνουν εκατομμυριούχοι αστέρες του Χόλιγουντ αναζητώντας απομόνωση και διακριτικότητα. Η Αντίπαρος δεν διακρίνεται απλώς για τις αντιθέσεις της· είναι οι αντιθέσεις της.