Η πιο λαμπερή εποχή του χρόνου πλησιάζει κι εμείς ξεφυλλίζουμε τα εορταστικά προγράμματα μερικών εκ των καλύτερων ταξιδιωτικών γραφείων επιλέγοντας προτάσεις για κάθε διάθεση.
Δεν μπορώ να σκεφτώ καλύτερο timing για επίσκεψη στον τόπο που γέννησε τους Ολυμπιακούς Αγώνες, σε ένα από τα πιο «δυνατά» τοπία στην Ελλάδα. Νέα μουσεία και πεζόδρομοι συνθέτουν μια οργανωμένη αρχαιολατρική διαδρομή, ενώ σε απόσταση αναπνοής βρίσκονται οι ανερχόμενες εξωτικές αμμουδιές του Ιονίου.