Πότε να πάτε : Την άνοιξη για να ευχαριστηθείτε και τα περπατήματα στο Μυστρά.
Κάνουμε εξόρμηση στο ένδοξο παρελθόν και το συναρπαστικό παρόν της Σπάρτης.
Great drive τριών ημερών στην άγνωστη βόρεια πλευρά του Ταΰγετου, στα χνάρια της βασιλικής οδού των Παλαιολόγων. Από το Μυστρά στο Καστόρι κι από εκεί στο Λογκανίκο και το Λεοντάρι, η Έλλη Μπουμπουρή ανακαλύπτει μια απάτητη διαδρομή, γνωστή και ως μυστριώτικη στράτα. Φωτογραφίες Χρήστος Δράζος.
Ο γαστρονομικός τουρισμός είναι τάση και χρόνο με το χρόνο κερδίζει έδαφος και στην Ελλάδα. Tσίπουρα στην ορεινή Ναυπακτία, μανιτάρια στον Ασπροπόταμο και τα Γρεβενά, κάστανα, καρύδια και κυδώνια στον Ταΰγετο μας δίνουν αφορμές για φθινοπωρινά gourmet trips στην πανέμορφη ορεινή Ελλάδα.