Πότε να πάτε : Το καλοκαίρι και το φθινόπωρο είναι η καλύτερη εποχή.
Αυξημένη κατά 20% η τουριστική κίνηση το Πάσχα.
Υπό τους ήχους της φιλαρμονικής στην Κέρκυρα, ιεροτελεστικά στην Πάτμο, κατανυκτικά στα Μετέωρα ή με ρουκετοπόλεμο στη Χίο; Η Βούλα Ακριβάκη κάνει focus στους προορισμούς με το πιο ιδιαίτερο πασχαλινό χρώμα στην Ελλάδα και μας δίνει το απαραίτητο know how.
Ιδέες και προτάσεις για αποδράσεις της τελευταίας στιγμής σε ξενοδοχεία που μας βάζουν σε πασχαλινό mood. Astir Palace-design και συναίσθημα, Porto Hydra- family & action γιορτές, Grecotel Cape Sounio - η κοντινή Μεσόγειος, Plaza Resort Hotel - ανάσταση στο resort της διπλανής πόρτας, Thw Paradise - γιορτή λεμονιού και ανδριώτικη αστακομακαρονάδα.