Άλσος
Διεύθυνση:
Tηλ:
Παραστάσεις
Στέλιος Καζαντζίδης - Υπάρχω
Μια μουσικοθεατρική παράσταση αφιερωμένη στην μυθιστορηματική ζωή του μεγάλου λαϊκού τραγουδιστή που μας ταξιδεύει μέσα από τα αμέτρητα τραγούδια που ερμήνευσε με ένα εντελώς προσωπικό τρόπο, βασισμένη στις αφηγήσεις της συζύγου του, Βάσως Καζαντζίδη, και σε κείμενα του στιχουργού Ηλία Φιλίππου. Τα αξέχαστες επιτυχίες του ερμηνεύουν δύο γνήσιες λαϊκές φωνές, ο Πέτρος Ίμβριος και ο Γιώργος Δασκουλίδης.
Παραστάσεις: Τρ. 23/7, 8.30 μ.μ. Η προσέλευση είναι απαραίτητη 30 λεπτά πριν από την έναρξη της παράστασης. Τιμές: € 35-15.
Τότε, τώρα, πάντα
Η πολιτική και οικονομική πραγματικότητα, η τεχνητή νοημοσύνη, τα πρόσωπα της σόου μπιζ, ένας τράπερ, ένας άστεγος, μια αναμαλλιασμένη ξανθιά που βγαίνει από έναν κάδο ανακύκλωσης, η τραγουδιάρα Αλίκη… Κι ακόμη η κοινωνική μας ζωή, τα βάσανα του κόσμου, η χαμένη επικοινωνία μας. Σε τι κόσμο ζούμε άραγε; Όλες οι απαντήσεις στο φως αλλά και στη σκηνή του Άλσος. Σχόλιο, ανατροπές, χιούμορ και πολλή μουσική και χορός σε μια παράσταση εναντίον όλων και υπέρ των πάντων. Γιατί η επιθεώρηση είναι για «Τότε, τώρα, πάντα» η καλύτερη συνταγή για γέλιο αλλά και για κριτική όπως και φυσικά για άφθονη διασκέδαση.
Παραστάσεις: Πέμ.-Κυρ. 8.30 μ.μ. Τιμές: € 80-15. Οι πόρτες ανοίγουν στις 8 μ.μ. Ο χώρος είναι προσβάσιμος σε ΑμεΑ, με ειδικά διαμορφωμένη τουαλέτα.