![Αγάπης αγώνας άγονος](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu607x405/0,55,607,396/crop/both/ca/caff6367e4364fcc83f2c3079efb229a.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Η κωμωδία του Ουίλιαμ Σαίξπηρ "Αγάπης αγώνας άγονος" παρουσιάζεται, από το Σάββατο 12 Νοεμβρίου στο Θέατρο Art 63. Τη σκηνοθεσία υπογράφουν η Τζέσικα Κουρτέση και η Λουκία Ανάγνου, οι οποίες συμπρωταγωνιστούν με τους Αντώνη Βαρθαλίτη, Αντώνη Καραστεργίου, Χρύσα Κολοκούρη, Κώστα Κουτρούλη και Μαρία Λεούση, στο νεανικό σαιξπηρικό έργο, όπου ο ποιητής παρουσιάζει γλαφυρά την εποχή του, σατιρίζοντας τα πάθη, τις αδυναμίες, τη νοοτροπία και τα ήθη.
Σε μια πόλη της Γαλλίας, ο άρρωστος ηλικιωμένος βασιλιάς στέλνει την κόρη του σε μια αποστολή. Της είπε: "Πήγαινε στη Ναβάρα και θύμισε στον Βασιλιά Φερδινάνδο το χρέος του. Μας χρωστάει την Ακουιτανία. Την θέλουμε πίσω". Αυτό, όμως, που δεν έχει λάβει υπόψιν είναι ότι ο Φερδινάνδος έχει ορκιστεί να μην πατήσει ποτέ ξανά το πόδι της γυναίκα στην αυλή του.
Η μουσική είναι της Ιόλης Ταφ, τα κοστούμια της Στέλλας Καμπάνου και η κίνηση της Μαρίας Λεούση.
Προπώληση μέσω viva.gr