![THIS IS A SPACE: prova generale](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/13/134cafe67267405bbf14a32ea2275544.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Το πείραμα "This is a space: prova generale" ανοίγει τις πόρτες του στο κοινό στις 22 και Οκτωβρίου μέσα από ένα open studio στο Βιομηχανικό Πάρκο ΠΛΥΦΑ. Ένας ομαδικός αυτοσχεδιασμός όπου η πρόβα είναι παράσταση και η παράσταση πρόβα.
![THIS IS A SPACE: prova generale](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/d6/d67944838b154001bcdb515e36abf126.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Το πείραμα είναι μια συνεχής διαδικασία που βασίζεται στη δόμηση χαρακτήρων. Έτσι η κάθε εκδήλωση του πειράματος, το έργο που παράγεται θα παραμείνει υπό κατασκευή. Η μεταμόρφωση του θα ξεδιπλώνεται και θα παρουσιάζεται στο κοινό σε φάσεις. Οι οπτικές και σωματικές γλώσσες που γεννιούνται στο πείραμα αποτελούν τον κορμό της έρευνάς μας. Η επιλογή του μέσου, της φόρμας και του χώρου, στην κάθε φάση, συμβαίνει σε ανοιχτό διάλογο με τις ανάγκες της διαδικασίας μας.
![THIS IS A SPACE: prova generale](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/7c/7cb27ea6ec7c426fb2c4ad43967dabc2.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Συμμετέχουν οι: Ξένια Ταμπούρλου, Δημήτρης Τσικούρας, Αντωνία Οικονόμου, Κωνσταντίνος Κατσούδας, Παύλος Λυκούδης, Klaus Shehaj, Χάρης Χατζιανδρέου, Ξένια Σταθούλη, Στέλλα Παγιάτη, Δανάη Μορφονιού, Aidi Ormeni
![THIS IS A SPACE: prova generale](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/56/560b56f1a4624960913e4ae5d776149d.jpg?v=1&maxwidth=650&)