![Sunday on the rocks](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/crop/both/ac/ac41d093a2554f2687ae4fafcf4df976.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Από τις 5 Μαΐου, κάθε Πέμπτη και Παρασκευή (9 μ.μ), η παράσταση της Τερέζα Ρέμπεκ "Sunday on the rocks" θα φιλοξενείται στην σκηνή του θεάτρου "Φούρνος". Σε σκηνοθετική επιμέλεια της Νέλλης Καρά και εώς τις 3 Ιουνίου, οι Βίκη Καπετανοπούλου, Σοφία Μαμμάση, Πένυ Μουμτζή και Μιλένα Τούμπα πρωταγωνιστούν ως τρεις συγκάτοικοι που πίνουν ουίσκι για πρωινό, ένα όμορφο κυριακάτικο πρωί στα μέσα του φθινοπώρου, και μοιράζονται τις ιστορίες τους θίγοντας τα θέματα μίας εποχής που δεν απέχει από την σημερινή. Τα πράγματα ανατρέπονται όταν εμφανίζεται η τέταρτη συγκάτοικος και συνειδητοποιούν πόσο δύσκολο είναι να πάρουν αποφάσεις σε έναν κόσμο όλο και πιο περίπλοκο.
Τη μετάφραση έχουν επιμεληθεί οι ηθοποιοί και τη μουσική επιμέλεια η Βίκυ Καπετανοπούλου. Οι φωτισμοί είναι του Θωμά Οικονομάκο.
Εισιτήρια: κανονικό € 12, φοιτητικό € 8, ατέλεια, αμεα άνεργοι: € 5