![1821-2022, Διακόσια συν ένα Χρόνια Δανεικά](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/p/750x422/cu356x532/7,153,335,337/pad/both/86/863f649b6f6847ecb2f6bf78ba45ff28.jpg?quality=81&404=default&v=4)
Μετά τα συνεχόμενα sold out που γνώρισε σε όλη την Ελλάδα, ο Χριστόφορος Ζαραλίκος προσθέτει συν ένα στη νέα παράσταση stand up comedy που ετοίμασε από κοινού με τον Πιτσιρίκο και παρουσιάζει για ακόμα μια φορά το "1821-2022, Διακόσια Συν Ένα Χρόνια Δανεικά". Η επιτυχία της 25ης Μαρτίου στο Anodos Live Stage συνεχίζεται την Παρασκευή 8 Απριλίου, γιατί σύμφωνα με τους δημιουργούς "δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να γιορτάσει κανείς τα 200 χρόνια από την ίδρυση του ελληνικού κράτους από μια ανατρεπτική και καυστική βραδιά σάτιρας" με την οποία φιλοδοξούν να προσφέρουν περισσότερο γέλιο απ’ ότι οι επίσημες εκδηλώσεις του κράτους, σχεδόν αδύνατο σύμφωνα με ειδικούς εορτοσιολόγους.
![1821-2022, Διακόσια συν ένα Χρόνια Δανεικά](https://www.athinorama.gr/Content/ImagesDatabase/ea/eace823d13894339a8f38c8010712bea.jpg?v=1&maxwidth=650&)
Μια απρόβλεπτη και προκλητική παράσταση με κοινωνική και πολιτική σάτιρα, πολύ κέφι, εύστοχο σχολιασμό και αυτοσαρκασμό, έτσι όπως μας έχει συνηθίσει ο αιρετικός, για κάποιους, κωμικός, κι ένας από τους πρωτεργάτες της αυτοσχεδιαστικής κωμωδίας.
Προπώληση μέσω viva.gr
Περισσότερες πληροφορίες
1821-2022, Διακόσια συν ένα Χρόνια Δανεικά
Ο γνωστός για την καυστική του πένα κωμικός, μαζί με τον Πιτσιρίκο, σε μια έκτακτη παράσταση για τον εορτασμό των 200 χρόνων από την ίδρυση του ελληνικού κράτους.